Мануел Аканджи е разочарован след равенството на Манчестър Сити с Арсенал
Breaking News | 2024-04-02 | 12:42:24

Защитникът на Манчестър Сити Мануел Аканджи е озадачен как Арсенал се е измъкнал с някои „чисти жълти картони“ по време на изпълненото с фаул равенство без гол в неделя.

След като видяхме Ливърпул да се издига на върха с обратна победа срещу Брайтън, другите претенденти за титлата изиграха незабравимо равенство 0-0, включващо само три удара към вратата на стадион Етихад.

Арсенал изглеждаше по-щастлив от точката от Сити , чието разочарование беше осезаемо, тъй като гостите избегнаха жълт картон за 20-те фаула срещу тях от рефера Антъни Тейлър.

Единствените жълти картони, които получиха, бяха за загуба на време срещу Габриел Хесус и Дейвид Рая, оставяйки защитника Аканджи раздразнен.

„Не разбирам“, каза човекът от Сити. „Едно през първото полувреме (от Кай Хаверц) беше много късно влизане на Стефан (Ортега). За мен това очевидно е жълт картон.

„Не искам да кажа само срещу нас. Имаше и някои решения срещу тях, за които не разбрах, че той даде фаул.

„Има някои правила и мисля, че има ясни жълти картони, където трябва да бъде.

„Спомням си действието с Жоржиньо, когато той вече беше направил фаул при шпиониране и направи втория и дори не даде жълт картон за един фаул.

„Не разбрах някои решения, но в крайна сметка все пак трябва да можем да отбележим гол.“

Казах на Аканджи подходът, който проработи за Арсенал, той каза: „Определено. Когато се справяхме, понякога ни спираха с фаулове и ако няма действия за това, е трудно. домакински мач срещу четвъртия Астън Вила.

Момчетата на Пеп Гуардиола не са губили във всички състезания от обратния резултат 1-0 през декември във Вила Парк и Аканджи вярва, че всичко може да се играе в битката за титлата.

„Да, имам предвид колко игри ни остават? Девет, така че да, 27 точки, които трябва да получите“, каза той. „Това е нашата цел да вземем всички тях и след това ще видим как ще свърши.“

Арсенал също се завръща в игра в сряда, започвайки 45 минути по-рано срещу застрашения от изпадане Лутън.

Артилеристите ще се върнат начело във Висшата лига, ако спечелят, тъй като Ливърпул се завръща в игра чак в четвъртък и Исус просто се фокусира върху това, което могат да направят в битката за титлата.

„Това е Висшата лига, това е трудна лига и всичко може да се случи“, каза бившият нападател на Сити.

„Разликата е само две точки [с Ливърпул] и след това имаме много добра голова разлика.

„Всичко се брои в края, но има още много мачове. Имаме и Шампионска лига. Това е най-красивата част от сезона, опитваш всичко, за да спечелиш титли.“

Исус има богат опит в този етап от сезона, след като спечели четири титли във Висшата лига със Сити, където влезе на линия - в неделя и имаше най-добрите шансове на Арсенал през първото полувреме.

„Е, за да играеш големи мачове, понякога трябва да промениш езика на тялото си“, каза той. „Да дойда тук и да играя срещу тях не е лесно.

„Опитахме се да спечелим, мисля, че можем да спечелим. Може би играехме различна игра от това, което обикновено правим, но понякога футболът е такъв. Всеки мач е различен.

„Имахме някои шансове, можехме да отбележим и може би да спечелим мача, но това е футболът. Ние приемаме точката. Да дойда тук, да играя срещу тях, е трудно, трудно е.

„Дойдохме миналия сезон и страдахме много, допуснахме голове и след това направихме някои грешки. Така че, да играеш срещу този отбор, обикновено е трудно и ако направиш някои грешки, е още повече (трудно).

„Днес беше малко по-различно, знаехме от самото начало в даден момент, че трябваше да страдам малко (играейки) дълбоко. Те са отбор, който обича топката, ние също, но понякога е трудно.”